Perge Doğa Evleri, Antalya Köprülü Kanyon Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan bir pansiyon. Köprülü Kanyon‘da kamp attıktan sonra yerleşik hayata geçmek ve duş ihtiyacımızı gidermek için konaklama ihtiyacımız doğdu ve yerel rehberimiz Serkan’ın yardımıyla Perge Doğa Evleri ile temasa geçtik. Oraya gitmeden evvel bir işletme daha vardı. Önceliğimiz duşu olan bir kamp alanı idi ama Haziran 2017’de yani tam da ramazan ayında tatile çıktığımız için bizden başka kampçı olmadığından burada kamp atmak yerine bir o kadar peyzajını başarılı bulduğumuz Perge Doğa Evleri’nde konaklamaya karar verdik.

Bize tek oda kişi başı 80 TL fiyat çıkardılar ama sezon dışı olması nedeniyle pazarlık yaptık. Önce düşmediler ama biz vazgeçme sinyali verince 60 TL’ye indiler. Bizim amacımız konaklamaya minimum bütçe ayırmak olduğundan pazarlık yapma konusunda herhangi bir tereddütümüz olmadı.

Perge Doğa Evleri, kanyonun girişinden Beşkonak Mesire Alanı da geçildikten sonra Selge Antik Kenti’ne de oldukça yakın bir mevkiide bulunuyor. Bir önceki gün çadır attığımız alana da oldukça yakın. Haritada çarpı ile işaretli alan, burada anlattığımız kamp alanının ta kendisi.

Çok geniş bir alana kurulu pansiyonun bahçesinde çadırlı kamp da atabiliyorsunuz ama fiyatlarını sormadık. Hemen yanıbaşından akan Köprü Çay’ın kenarında ve çardakların arasında çadır atmak keyifli olmalı.

Oldukça yetenekli bir peyzaj ustasının elinden çıktığı belli olan çevre düzenlemesi, arka bahçede kurulu çardakları, mini şelalesi, şelalenin önündeki çardaklarda gün boyu takılarak çeşitli ikramların tadına bakılabilmesi ve en önemlisi de suyun sesine kendinizi bırakarak huzuru hissedebilmeniz tesisin artılarından.

Tek gece konakladığımız pansiyonda çocuk oyun alanından havuz kaydırağına kadar çeşitli olanaklar da mevcut. Sıcaklığın 38 dereceyi bulduğu haziran ayında odada klima olması bizi ferahlattı. Daha çok yabancı turistlerin konakladığı pansiyon bizden 10 üzerinden 8 aldı. Bu iki puanı da pencerelerinin bakımsız ve sinekliklerinin delik deşik ve kirli olması nedeniyle geceyi sinek ısırıklarıyla geçirmemiz nedeniyle kırdığımızı söylemek zorundayız.

Ertesi sabah fotoğrafta gördüğünüz çardaklarda gayet güzel bir serpme kahvaltı ziyafeti yaptık. Kahvaltı anlamında bizden tam not aldığı söylenebilir. Avluda gezen kazlarla arada bir köşe kapmaca oynasak da mekandan dinlenmiş olarak ayrıldığımızı söyleyebiliriz.

1 YORUM

Fikrinizi belirtin